Svenska
English
Resultaten är producerade av
Racetimer
Loppets webbsida
Din bild hos Marathonfoto >
Resultat från Tjejmilen 2013
Resultat
Tjejmilen Tidtagning
Visar resultat
5751 - 6000
av totalt
16768
Sida:
<
1
2
…
20
21
22
23
24
25
26
27
28
…
67
68
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
#
Netto
Foto
5751
»
Linda Håkansson
1979
Petterssons flickor
3456
59:51
5752
»
Annette Andersson
1973
Hörnefors
8462
59:51
5753
»
Marie Swärdh-Ljungman
1973
Karlskrona
10569
59:52
5754
»
Anna Vestlund
1984
Borlänge
16637
59:52
5755
»
Fanny Alexandersson
1988
Krylbo
8114
59:52
5756
»
Jenny Gustafsson
1987
Smartbox
11555
59:52
5757
»
Katarina Larsson
1970
Avesta OK
2159
59:52
5758
»
Karin Hellman
1964
Bengtsfors
7166
59:52
5759
»
Maria-Pia Enderlein
1976
Stockholm
31318
59:52
5760
»
Susanne Gryfelt
1961
Kalmar
5230
59:52
5761
»
Emma Levén
1988
Uppsala
20106
59:52
5762
»
Therese Gertzell
1986
Sigtuna
2824
59:52
5763
»
Alicia Olsson
1992
Stockholm
34332
59:52
5764
»
Alena Zhuk
1981
Stockholm
5692
59:52
5765
»
Helene Julin
1960
Avesta
8115
59:52
5766
»
Malin Andersson
1971
Droppet
5537
59:53
5767
»
Emma Ståhl
1977
Kalmar
10602
59:53
5768
»
Malin Ahlin
1988
Västerås
14225
59:53
5769
»
Carina Sundberg
1966
Intersport
17413
59:53
5770
»
Jessica Andersson
1974
Lindesberg
11263
59:53
5771
»
Marie Hjorth
1963
Boden
3589
59:53
5772
»
Jessica Bonér
1978
Solna
39264
59:53
5773
»
Angelica Börjesson
1985
Nybro
10586
59:53
5774
»
Lena Elmtoft
1974
Lyckeby
22016
59:53
5775
»
Åsa Holmqvist
1966
Dingle
11639
59:53
5776
»
Johanna Martinsson
1981
Måndagsklubben
13045
59:53
5777
»
Britt-Marie Eliasson
1957
Falköping
5336
59:53
5778
»
Lotta Nygren
1979
Stockholm
3929
59:53
5779
»
Linda Thelander
1976
Atletica
5957
59:53
5780
»
Lotta Frisell
1960
Solna
3828
59:53
5781
»
Anna Lindberg
1973
Jönköping
7878
59:53
5782
»
Emma Vikström
1976
Skellefteå
16297
59:54
5783
»
Louise Olerup
1976
Lomma
10997
59:54
5784
»
Inger Ekström
1963
Frödinge Mejeri AB
16395
59:54
5785
»
Malin Ivarsson
1986
Skövde
13916
59:54
5786
»
Karin Östman
1954
Gävle
6096
59:54
5787
»
Anna Proos
1983
Borlänge
4936
59:54
5788
»
Johanna Rappe
1987
Stockholm
34989
59:54
5789
»
Margaretha Edeskog
1953
Solhemsflickorna
7640
59:54
5790
»
Marie Bergling
1971
Schweiz
17360
59:54
5791
»
Helena Gustafsson
1980
Örebro
13689
59:54
5792
»
Annica Elvgren
1979
Östersund
31783
59:54
5793
»
Lena Nord
1976
Stockholm
34963
59:55
5794
»
Carina Mörberg
1970
Bodafors
22270
59:55
5795
»
Anna Bladh
1961
Linköping
5046
59:55
5796
»
Monica Sandvik
1982
Norge
2745
59:55
5797
»
Carolina Thoresen
1985
Norge
34413
59:55
5798
»
Helene Josefsson
1971
Halmstad
3594
59:55
5799
»
Linda Johannisson
1974
Lyckeby
10576
59:55
5800
»
Helena Hannula
1969
Flying four
2161
59:55
5801
»
Linda Zetterström
1979
Norrtälje
31726
59:55
5802
»
Ann-Catrin Persson
1967
Vetlanda
11274
59:55
5803
»
Karin Wallin
1985
Knivsta
5915
59:55
5804
»
Jaana Kupp
1984
Nacka
2362
59:55
5805
»
Caroline Öhman
1982
Åland
32038
59:55
5806
»
Hanna Norling
1976
Gävle
25441
59:55
5807
»
Ebba Persson
1977
Risenta
1661
59:56
5808
»
Johanna Jussila Hammes
1974
VTI Stockholm
32059
59:56
5809
»
Caroline Fristedt
1980
Södertälje
5061
59:56
5810
»
Jessica Johansson
1970
Vänersborg
7482
59:56
5811
»
Monica Angius
1977
Huddinge
37297
59:56
5812
»
Anne Norderhaug Saetre
1982
Norge
11091
59:56
5813
»
Gika Kenne
1979
Täby
31586
59:56
5814
»
Ewa Putrus
1968
Linköping
5141
59:56
5815
»
Sara Rothberg
1983
Åland
32037
59:56
5816
»
Elin Mårtensson
1979
Östersund
10987
59:56
5817
»
Annika Salovaara
1966
Djimon
3380
59:56
5818
»
Jenny Berggren
1976
Frödinge Mejeri AB
17202
59:56
5819
»
Charlotte Heyden
1969
Kristianstad
13711
59:56
5820
»
Anna-Karin Wahlqvist
1974
Nykvarn
37701
59:56
5821
»
Malin Graufelds
1976
Sollentuna
16869
59:57
5822
»
Helena Giebat
1971
HAUMP
10001
59:57
5823
»
Maria Ahlgren
1959
Tyresö
3017
59:57
5824
»
Katrine Sundquist
1974
Forsa
34400
59:57
5825
»
Lotten Gunnarsson
1974
Run Mellbystrand
16901
59:57
5826
»
Monica Josefsson
1972
Stockholm
11028
59:57
5827
»
Lisa Rauseus
1983
Movestic
10313
59:57
5828
»
Marita Wallin
1959
KS IF
13047
59:57
5829
»
Malin Höglund-Wetter
1969
Arvika
14232
59:57
5830
»
Anette Lindell
1964
Bjärnum
8199
59:57
5831
»
Karolina Krus
1977
Örebro
5274
59:57
5832
»
Therese Persson
1976
Klubb DM
13888
59:58
5833
»
Lisa Dunbäck
1973
Västerås
7033
59:58
5834
»
Siv Östman
1967
Kungsängen
5864
59:58
5835
»
Lovisa Strömblad
1999
Kalmar
8434
59:58
5836
»
Kaja Heidenreich
1973
Kumla
39293
59:58
5837
»
Lena Ekberg
1970
Bankeryd
5317
59:58
5838
»
Mariana Granström
1980
Stockholm
34803
59:58
5839
»
Emelie Bjurka
1984
Gävle
28347
59:59
5840
»
Maria Rosén
1974
Valbo
6145
59:59
5841
»
Gunilla Norin
1962
Årsta
28494
59:59
5842
»
Ing-Marie Carlsson
1964
Åhus
10669
59:59
5843
»
Eva Gustafsson
1976
Fengersfors IK
10944
59:59
5844
»
Annelie Helmersson
1966
Västervik
5712
59:59
5845
»
Hanna Valfridsson
1972
Nacka
6168
59:59
5846
»
Martina Christensen
1985
Johanneshov
5740
59:59
5847
»
Charlotte Ungerth
1970
Sollentuna
13262
1:00:00
5848
»
Evelina Rensfeldt
1985
Skara
5365
1:00:00
5849
»
Anki Nilsson
1971
Östersund
5080
1:00:00
5850
»
Cecilia Wandell
1972
Intersport
11526
1:00:00
5851
»
Eva Ericson
1953
Karlstad
31998
1:00:00
5852
»
Carolin Persson
1962
Söderköping
10948
1:00:00
5853
»
Lotta Enbarr
1973
Sandviken
1001
1:00:00
5854
»
Sora Schnürer
1987
Solna
3623
1:00:00
5855
»
Tuva-Lisa Tvilling
1996
Solna
28379
1:00:00
5856
»
Emma Lennmo
1978
Hägersten
19775
1:00:00
5857
»
Christine Melin
1969
Järfälla
37035
1:00:00
5858
»
Mia Fransson Karlsson
1972
Rydaholm
2063
1:00:00
5859
»
Stina Holmgren
1987
Krokus
2465
1:00:01
5860
»
Johanna Gudmunds
1990
Sala
22689
1:00:01
5861
»
Anna Hultén
1969
Trollhättan
14302
1:00:01
5862
»
Jessica Södergren
1972
Blue Marmy
10164
1:00:01
5863
»
Moa Fjell
1986
Västerås
10354
1:00:01
5864
»
Ingela Ryberg
1969
Rabbalshede
10039
1:00:01
5865
»
Charlotte Rydnemalm
1978
Balsjö Runners
26012
1:00:01
5866
»
Ulrika Carrefors
1974
Vinbergs IF
5986
1:00:01
5867
»
Sara Pettersson
1982
Lund
29013
1:00:01
5868
»
Isabell Berkius
1989
Stockholm
5647
1:00:01
5869
»
Lotta Holmberg
1968
Praktikertjänst
29060
1:00:01
5870
»
Ida Bringner
1989
Eksjö
31944
1:00:01
5871
»
Elisabeth Sundberg
1962
Nacka
5105
1:00:01
5872
»
Lisa Kvarnlöf
1975
Ess LK
1217
1:00:02
5873
»
Anna-Lena Carlsson
1966
3 systrar & Annelie
10533
1:00:02
5874
»
Sofie Iderup
1989
Göteborg
1478
1:00:02
5875
»
Jenny Andersson
1976
Hyltebruk
8344
1:00:02
5876
»
Emma Särefors Dellevåg
Örebro Byggstatik AB
7121
1:00:02
5877
»
Pauline Stjärnborg
1985
Norge
41298
1:00:02
5878
»
Marianne Giesecke
1981
Stockholm
3901
1:00:02
5879
»
Maria Berge
1979
Jukkasjärvi
13993
1:00:02
5880
»
Ulrika Vinkås
1967
NY Girls
7340
1:00:02
5881
»
Eva-Marie Björklind
1972
Axa SC
8626
1:00:02
5882
»
Hanna Kihlström
1983
Lövö Runners
3782
1:00:02
5883
»
Andrea Lundgren
1980
Vetlanda
34505
1:00:02
5884
»
Linda Blom
1980
Malmö
34881
1:00:03
5885
»
Jenny Karlsson
1984
Älvsbyn
6264
1:00:03
5886
»
Karin Ahlm
1966
Mjölby
11217
1:00:03
5887
»
Ann-Britt Mörn
1950
Åland
7063
1:00:03
5888
»
Sofie Soniberg
1981
Växjö Fria Gymnasium
14009
1:00:03
5889
»
Sanna Lindström
1990
Guldsmedshyttan
10458
1:00:03
5890
»
Christina Viberg
1952
Västervik
5811
1:00:03
5891
»
Agneta Filin
1961
Kvissleby
5868
1:00:03
5892
»
Fanny Srömhag Ottosson
1991
Misterhults Skola
16048
1:00:03
5893
»
Lina Nilsson
1989
Venjans AIK
3176
1:00:03
5894
»
Auli Kuusiniemi
1964
Upplands Väsby
7396
1:00:03
5895
»
Cecilia Wagneryd
1984
Middagsbrudarna
25804
1:00:03
5896
»
Camilla Olsson
1968
Ryssby
4705
1:00:04
5897
»
Susanne Husberg
1984
Stockholm
11598
1:00:04
5898
»
Anna Wennerholm
1965
Moholms SK
34102
1:00:04
5899
»
Annelie Millard
1975
Torshälla
4927
1:00:04
5900
»
Amanda Nilsson
1994
Kalmar
2729
1:00:04
5901
»
Jenny Bruerberg
1971
Eskilstuna
20124
1:00:04
5902
»
Karin Lundmark
1971
NY Girls
7343
1:00:04
5903
»
Tove Zander
1983
H&M
23284
1:00:04
5904
»
Ing-Marie Persson
1945
IK Akele
2881
1:00:04
5905
»
Vanja Furst
1974
Balettlöparna
10448
1:00:04
5906
»
Tuija Mäkirinne-Kattainen
1967
Finland
7395
1:00:04
5907
»
Jessica Söderberg
1972
Njurunda
5066
1:00:04
5908
»
Anette Jansson
1961
LIF-stilen Örebro
4962
1:00:05
5909
»
Kirsten Lüdicke
1976
Bräcke
32148
1:00:05
5910
»
Helen Erdman
1980
Rottne
6388
1:00:05
5911
»
Elin Liljedahl
1985
Märsta
4624
1:00:05
5912
»
Marie Pettersson
1965
Söderköping
6567
1:00:05
5913
»
Sanna Pickelner
1982
Risenta
11476
1:00:05
5914
»
Ida Lundgren
1997
Nynäshamn
22606
1:00:05
5915
»
Agnes Palm Fülep
1996
Örebro
26099
1:00:05
5916
»
Veronica Boman
1970
Norrfjärden
8500
1:00:05
5917
»
Malin Dieden Bengtsson
1986
Stockholm
39223
1:00:05
5918
»
Evelina Jahnsén
1990
Lagan
37744
1:00:06
5919
»
Lollo Tibell
1968
Solna
4529
1:00:06
5920
»
Natalie von der Lehr
1972
Uppsala
31329
1:00:06
5921
»
Veronica Johansson
1974
Linköping
25726
1:00:06
5922
»
Louise Minnhagen
1969
Bromma
6045
1:00:06
5923
»
Pernilla Jansson
1981
Sundbyberg
11065
1:00:06
5924
»
Lisa Nilsson
1972
Eskilstuna
10991
1:00:07
5925
»
Cathrine Wiksten
1973
Östersund
31962
1:00:07
5926
»
Anna Johansson
1985
Karlskoga
5481
1:00:07
5927
»
Diana Ottosson
1980
Glasrikets RC
3191
1:00:07
5928
»
Carolina Juselius
1986
Åland
22928
1:00:07
5929
»
Ann-Louise Månsson
1965
Lidingö
6040
1:00:07
5930
»
Linda Malm
1986
Krokus
10876
1:00:07
5931
»
Carolina Öberg
1982
Vega
5221
1:00:07
5932
»
Anna Kristiansson
1974
Skelleftebrudarna
2749
1:00:07
5933
»
Malin Enarsson
1986
Maj Solveig Raring fanclub
34905
1:00:08
5934
»
Vendela Söderberg
1986
AEA
28520
1:00:08
5935
»
Åsa Johansson
1968
Axa SC
6087
1:00:08
5936
»
Katerina Novak
1963
Barbros och Gunnels svärdöttrar
2698
1:00:08
5937
»
Sofi Erselius
1973
Stockholm
22807
1:00:08
5938
»
Helena Nyberg
1980
Bredaryds SOK
14336
1:00:08
5939
»
Siv Bengtsson
1954
Bjuv
28455
1:00:08
5940
»
Feja Zeidlitz
1992
Knivsta
6271
1:00:08
5941
»
Veronica Gauthier Westergård
1967
Bergshamra
7243
1:00:08
5942
»
Sophia Lücke
1993
Falkenberg
14425
1:00:08
5943
»
Cathrine Ulleberg
1969
Norge
31664
1:00:08
5944
»
Jenny Aro
1977
Bromma
14388
1:00:08
5945
»
Anna Sjögren
1967
HS IF
2367
1:00:08
5946
»
Elin Eriksson
1985
Göteborg
31453
1:00:09
5947
»
Åsa Karlsson
1973
Västerbottens läns landsting
22327
1:00:09
5948
»
Helena Johansson
1975
Torslanda
5009
1:00:09
5949
»
Brita Christensson
1947
Enskede
3613
1:00:09
5950
»
Anna-Stina Berg
1965
Team Stockholm Marathon
41205
1:00:09
5951
»
Johana Lahti
1993
Nynäshamn
7745
1:00:09
5952
»
Marlene Svanlund
1983
Umeå
11709
1:00:09
5953
»
Helen Asplund
1974
Ljusdal
23222
1:00:09
5954
»
Kerstin Lill-Broända
1972
Vänersborg
7469
1:00:09
5955
»
Maria Wilhelmsdotter
1976
Göteborg
25920
1:00:09
5956
»
Anna Pettersson
1980
Björklinge
16824
1:00:09
5957
»
Anna-Maria Andersson
1983
Åmål
41258
1:00:10
5958
»
Sandra Johansson
1984
Enskededalen
5135
1:00:10
5959
»
Elin Magnusson
1973
SÖS IF
14235
1:00:10
5960
»
Malin Westin
1976
Ullånger
20027
1:00:10
5961
»
Linnea Bjuhr
1979
Spånga
34616
1:00:10
5962
»
Malin Nygren
1987
Timrå
31165
1:00:10
5963
»
Malin Berglind
1972
Enköping
13695
1:00:10
5964
»
Sara Riekwel
1981
Arkelstorp
34971
1:00:10
5965
»
Anna Löndahl
1978
Tumba
8537
1:00:10
5966
»
Ingegerd Johansson
1956
Sollentuna
10927
1:00:10
5967
»
Linnea Persson
1986
Hälsingarna
5511
1:00:10
5968
»
Inger Malhotra
1955
HRRC
2772
1:00:10
5969
»
Lotta Wiklander
1972
Spånga
34997
1:00:11
5970
»
Emilia Hagberg
1976
Älvsjö
19681
1:00:11
5971
»
Camilla Andersson
1974
Åsa
10529
1:00:11
5972
»
Sofia Sahlén
1978
Mammor på språng
19742
1:00:11
5973
»
Ann-Sofie Fällman
1982
Stockholm
5629
1:00:11
5974
»
Magdalena Åberg
1972
HAUMP
8657
1:00:11
5975
»
Linnea Gabrielsson
1996
Skellefteå
10334
1:00:12
5976
»
Emma Eriksson
1982
Västerbottens läns landsting
19777
1:00:12
5977
»
Pia Lundström
1965
Täby
5755
1:00:12
5978
»
Hege Linnestad
1977
Norge
11632
1:00:12
5979
»
Anna Larsson
1975
MittVal
11430
1:00:12
5980
»
Ida Ejnestrand
1995
Team NYC
22457
1:00:12
5981
»
Caroline Falk
1989
Bromma
4827
1:00:12
5982
»
Susanne Linderö
1967
Huskvarna
7576
1:00:12
5983
»
Kerstin Nilsson
1947
Hästveda
16850
1:00:12
5984
»
Anna Ivaska
1983
Uppsala
14160
1:00:13
5985
»
Martina Broman
1974
Värmdö
28789
1:00:13
5986
»
Christina Granath
1962
OK Södertörn
4701
1:00:13
5987
»
Katarina Nisser
1960
Uppsala
10614
1:00:13
5988
»
Gun-Britt Holst Backström
1947
Storvreta
5612
1:00:13
5989
»
Linda Keisu
1977
Luleå
8240
1:00:13
5990
»
Mia Segerlind
1964
Sundsvall
4953
1:00:13
5991
»
Jennie Björck
1983
Orsa
16734
1:00:13
5992
»
Eva Bergstrand
1963
Tedactive
7345
1:00:13
5993
»
Johanna Anterwing
1982
Enköping
3869
1:00:14
5994
»
Carin Johansson
1987
Täby
8054
1:00:14
5995
»
Lena Karlsson
1973
Slutarp
16830
1:00:14
5996
»
Ebba Franson
1985
Kalmar
23100
1:00:14
5997
»
Jessica Bernström
1975
Halmstad
7613
1:00:14
5998
»
Marjo Östling
1984
Farsta
5371
1:00:14
5999
»
Phong Ho
1985
Solan
34599
1:00:14
6000
»
Helena Olsson
1986
Karlstad
4710
1:00:14
Sida:
<
1
2
…
20
21
22
23
24
25
26
27
28
…
67
68
>
Synpunkter på resultaten lämnas till
resultat@racetimer.se